Leefsituatie werkenden en werklozen
Dit onderzoek brengt verschillende aspecten van de leefsituatie van werkenden, werklozen en arbeidsongeschikten in kaart. Bijvoorbeeld opvattingen over arbeid, het zoekgedrag, de wenselijkheid van bepaalde baankenmerken, en de mate van sociale participatie en welbevinden.
Vergelijkend
Het rapport is een vervolg op de studie Een bestaan zonder baan uit 1998. Naast informatie over verschillen tussen de huidige werkenden, werklozen en arbeidsongeschikten, bevat het ook een vergelijking met de jaren 1982 en 1995.
Belangrijkste publicaties
- Patricia van Echtelt. Een baanloos bestaan. De betekenis van werk voor werklozen, arbeidsongeschikten en werkenden (2010)
- Patricia van Echtelt en Stella Hoff. Wel of niet aan het werk. Achtergronden van het onbenut arbeidspotentieel onder werkenden, werklozen en arbeidsongeschikten (2008)
- Eerdere uitkomsten van dit onderzoek stonden ook in het Sociaal en Cultureel Rapport 2008 (de maatschappelijke geïntegreerdheid van werklozen).
Contact
Wilt u meer weten over dit onderzoek? Neem contact op met Patricia van Echtelt.
Twitter
Facebook
del.icio.us
Hyves
LinkedIn
Digg
Google Bookmarks